Místa

 

Léto, horké léto a my tím tak nějak proplouváme, ukrajujeme kousek po kousku z naší sezóny, užíváme si cest. Letos bereme tu naší matičku vlast opravdu křížem krážem a snažíme si zapamatovat místa, kde jsme všude byli. Během dlouhých návratů domů častokrát každou svatbu společně probíráme a u toho zjišťujeme, jak rozdílně tyto happeningy vnímáme, jak rozdílně to vnímá žena, jak rozdílně to vnímá muž.

Vždy, když se chystáme na jakoukoliv svatbu, snažíme se předtím osobně sejít s našimi klienty, abychom se lépe poznali a abychom se potom mezi svatebčany necítili tak cizí. Co však téměř nikdy nemáme šanci zcela poznat, je místo svatby. A tím nemyslíme vidět ono místo na fotkách. Jde o atmosféru daného místa, duši prostoru – tu poznáváme až v samotný den svatby. Vždy to je tak trochu překvapení. Osobně si myslíme, že splynout s místem svatby je asi stejně důležité jako splynout s lidmi na té svatbě. Vždy se snažíme s místem co nejrychleji sžít, protože právě ono pak dokáže nabídnout nepřeberné množství pocitů a nálad, které dokreslí výsledné fotografie. Roman si všimne, na kterých místech se potkává světlo se stínem, Diana hledá barvy, Roman si všimne toho, Diana zase onoho. Své poznatky si během svatby sdělujeme a snažíme se poučit jeden druhého. 

Jsme rádi, když objevujeme nová místa, místa, kde jsme třeba ještě nebyli, místa, která nejsou tolik známá. Letošní sezóna nabídla několik opravdových rarit, které nám utkvěly v paměti a kam bychom se i rádi vrátili a tak vám zde alespoň částečně představíme tři z nich. 

Tančírna v Račím údolí

Tenhle skvost najdete až u polských hranic, pár kilometrů od Jeseníku. Věřte, že dlouhá cesta sem se však vyplatí. Nádherně zrekonstruovaná secesní tančírna je ideálním místem na svatbu. Když jsme poprvé vešli do jejího interiéru, museli jsme chvíli jen tak stát, rozhlížet se kolem a nasávat atmosféru celého místa. Kristýna a Štěpán měli obřad v krásně zařízeném maličkém kostele v nedalekém Javorníku. Část odpoledne propršelo, což však díky tančírně nebyl žádný problém a oslava nerušeně pokračovala. Večer, když se začalo stmívat a prosklený prostor se rozsvítil, tajil se nám dech.

Zámeček Klokočov

Zámeček najdete zhruba v půlce cesty mezi Prahou a Brnem, což je pro mnohé ideální poloha. Co nás na tomto místě nadchlo, byl opravdu vkusně zařízený barokní interiér a obrovská zahrada plná rozkvetlých keřů a stromů. Hostinu je možné uspořádat buď v samotném areálu zámečku a nebo v hostinci se stodolou, který je od zámečku asi tři minuty chůze.

Augustiniánské opatství a farnost v Brně

Je skvělé, že se i v centru města dá zorganizovat celodenní svatba bez nutnosti jakéhokoliv přejíždění. Bazilika Nanebevzetí Panny Marie je vskutku magický a monumentální prostor pro obřad. Potom co si Kamila a Ondřej řekli své ano, jsme se přesunuli do přilehlého rajského dvora, kde se oslavovalo a podávalo dobré jídlo až do noci. Do teď si dokážeme živě vybavit tu krásnou atmosféru prvního tance, kdy se večerní slunce odráželo od stěn dvora a vytvářelo tak to nejjemnější světlo.

Jsme vděční, že můžeme díky vám objevovat takováto kouzelná místa.

Děkujeme.